KORZYŚCI WSPÓŁPRACY Z POŚREDNIKIEM

Według obiegowej opinii spora część Klientów uważa współpracę z pośrednikiem za nieopłacalną. W wielu ogłoszeniach prywatnych osób przeczytać można hasło „BEZ POŚREDNIKÓW”.

Jakie argumenty mogą przemawiać za taką postawą po za faktem konieczności zapłaty wynagrodzenia??

W sklepie płacimy za nabywane towary, płacimy regularnie ubezpieczenia, korzystamy z usług lekarzy, prawników mechaników, księgowych. Każdy z nich bierze za swoją pracę wynagrodzenie. To naturalne. Musieli się wiele uczyć by być fachowcami w swojej branży. To jednak nie wystarczy w dobie konkurencji. By utrzymać się na rynku pracy oraz być specjalistą należy dbać o aktualizację swojej wiedzy w szerokim aspekcie.

Czy wiesz, że pośrednik musi łączyć wiedzę wielu zawodów w swojej pracy? By być skutecznym musi oprócz wiedzy pośrednika być po trosze prawnikiem, fotografem, księgowym, doradcą podatkowym, geodetą, urzędnikiem, architektem, notariuszem, doradcą finansowym, specjalistą ds marketingu i social mediów ….

Na usługę profesjonalnego pośrednictwa składa się wiele czynników. Nie da się pominąć w transakcji kwestii podatkowych, przy sprzedaży działki geodezyjnych, a przy obsłudze zabytku aspektów prawnych.

Czy sprzedając sam nauczysz się tego wszystkiego?
Zostawisz swoją pracę by mieć czas na porady z wielu dziedzin? Czy niczego nie pominiesz?

Czy wiesz, że po zbyciu nieruchomości możesz otrzymać domiar podatkowy gdy cena transakcyjna odbiega od cen rynkowych, że możesz otrzymać decyzję o naliczeniu renty planistycznej, podatku dochodowego lub VAT?

Pomyślałeś, że dzieląc nieruchomość, zmieniając jej przeznaczenie, regulując stan prawny lub przygotowując odpowiednio nieruchomość do sprzedaży możesz zwiększyć uzyskaną za nią cenę?

Czy zastanawiałeś się ile razy pośrednik opracowuje daną nieruchomość i weryfikuje jej stan prawny, ogłasza ją i prezentuje wielokrotnie, nie mając gwarancji zarobku?

WKALKULUJ USŁUGĘ POŚREDNICTWA W CENĘ SPRZEDAŻY I BĄDŹ SPOKOJNY O SWOJE INTERESY.

MOŻE SIĘ OKAZAĆ, ŻE NAWET PŁACĄC ZA USŁUGĘ UZYSKASZ WIĘCEJ